Światowe Dni Młodzieży w Panamie z TSE Grupa

Pod koniec stycznia 2019 roku wybraliśmy się do Panamy na Światowe Dni Młodzieży by zrealizować polski koncert „Polska dla Panamy”.

Kilka tysięcy osób uczestniczyło we mszy i koncercie w polskie święto na Światowych Dniach Młodzieży w Panamie. Msza i koncert podczas ŚDM odbyła się na placu przy wielkiej galerii handlowej Albrook Mall w Panamie.  Na polską noc w Panamie przybyły grupy pielgrzymów z całej Polski. Byli też harcerze ZHR, pełniący służbę medyczna w czasie ŚDM.  Byli również owacyjnie powitani uczestnicy Rejsu Niepodległości na pokładzie Daru Młodzieży, który wypłynął w tym czasie do Panamy. W trakcie koncertu karaibskie rytmy przeplatały się z polskimi min.: odtańczono też poloneza. Wystąpili: zespół Siewcy Lednicy, Darek Malejonek i Olga Szomańska oraz Marcin Wyrostek.

Przygotowanie realizacji tego wydarzenia od strony technicznej wymagało od naszej ekipy kilku wcześniejszych wizyt w Panamie. Ostatecznie zdecydowaliśmy się na wypożyczenie całego potrzebnego sprzętu do realizacji koncertu (scena, światło, multimedia) z bliższych Panamie miejsc niż Polska. Do Panamy, z naszej firmy poleciała kilkuosobowa ekipa realizatorów i techników. Najtrudniejszym wyzwaniem, oprócz zmian czasu i klimatu, było precyzyjne wybranie takich, lokalnych dostawców, którzy zapewnią sprzęt do realizacji tego wydarzenia na wysokim poziomie. Wszystko udało nam się dopracować w szczegółach, z wyprzedzeniem i całość wydarzenia wyszła naprawdę bardzo dobrze. Do naszego portfolio przybyła nie tylko kolejna udana realizacja poza granicami kraju ale również sporo nowych doświadczeń w pracy w zupełnie innym środowisku.