Eurowizja Junior 2019 ze światłem od TSE Grupa

Eurowizja Junior 2019 – Junior Eurovision Song Contest 2019 odbyła się z naszym oświetleniem scenicznym.

Dzięki zeszłorocznej wygranej Roksany Węgiel w Eurowizji Junior – Junior Eurovision Song Contest, w tym roku finałowy koncert Konkursu odbył się w Polsce, w gliwickiej Arenie. TSE Grupa dostarczyła, zamontowała i obsłużyła oświetlenie sceniczne podczas tej produkcji.

Była to jedna z najbardziej profesjonalnie przygotowanych realizacji, w której braliśmy udział. Jesteśmy dumni, że przy współpracy najlepszych specjalistów z Polski i Europy udało się stworzyć widowisko na najwyższym poziomie.

Cały sprzęt oświetleniowy wykorzystany w trakcie realizacji Junior Eurovision został dostarczony przez TSE Grupa. Większość tego sprzętu pochodziło z naszego magazynu, musieliśmy się jednak wspomóc zagranicznymi wypożyczalniami. W czasie trwania przeszło trzy tygodniowej produkcji koncertu finałowego obsłużyliśmy również kilka innych dużych realizacji z naszymi urządzeniami oświetleniowymi.

Podczas realizacji międy innymi: lampy profilowe Scenius Profle, Sharpy, Mega Pointe, Robiny Wash, B-eye K20,  Mini Panele FX oraz Turbo Raye.

Podczas 3 tygodniowego montażu pracowało piętnastu naszych techników, podczas prób i realizacji na miejscu obecnych było obecnych 13 osób, w tym 7 dedykowanych do obsługi followspotów .

Przy tej realizacji pierwszy raz użyliśmy systemu Follow-Me, który okazał się być prosty w obsłudze i niezawodny.  System Follow Me został bardzo pozytywnie odebrany przez ekipę realizatorów, jako narzędzie pozwalające dopracować oświetlenie frontowe wykonawców przy optymalnym wykorzystaniu urządzeń.

Więcej szczegółowych informacji na temat tej produkcji i naszego w niej udziału będzie można przeczytać w najnowszym numerze magazynu Muzyka i Technologia. Zapraszamy!

Tymczasem cieszymy się, że byliśmy częścią tego ogromnie zaawansowanego przedsięwzięcia i jesteśmy dumni z Viki Gabor, która wygrała ten Konkurs! Dzięki Viki!

Zobacz też