Dezynfekcja mikrofonów światłem UV już dostępna w TSE Grupa.

Dezynfekcja mikrofonów poprzez kontrolowany proces naświetlania światłem UV to nowa metoda utrzymywania higieny mikrofonów w dobie koronawirusa, którą proponuje TSE Grupa.

W ciągu od 5 do 10 minut możesz zdezynfekować swoje mikrofony oraz akcesoria, pozbywając się wszystkich wirusów.

Niemiecka firma LAC Labs opracowała metodę w zakresie dezynfekowania mikrofonów, opartą na zasadzie naświetlania promieniami UV-C. I zaproponowała urządzenie, które nosi nazwę Li.LAC.

Li.LAC to profesjonalne urządzenie do dezynfekcji mikrofonów w obudowie rack 19″. Dzięki niemu można łatwo zapewnić higienę jakiegokolwiek mikrofonu. Tym samy podnieść poziom bezpieczeństwa na każdym koncercie i zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa SARS-CoV2 wśród artystów i obsługi technicznej.

 

 

 

 

 

Komora Li.LAC to futurystyczna szuflada w solidnej, odpornej na różne warunki obudowie rack 19″ o wysokości 3U, w której osadzono specjalne lampy emitujące promieniowanie UV-C.

 

 

 

Do komory Li.Lac można jednocześnie włożyć 3 mikrofony ręczne. Istnieje również możliwość dezynfekcji innych mikrofonów, np. nagłownych, krawatowych czy na gęsiej szyjce oraz odbiorników/nadajników osobistych (bodypack).

Po włożeniu mikrofonów do komory dezynfekcyjnej wystarczy zamknąć ją i nacisnąć START.

W czasie 5 minut naświetlania promieniami UV-C eliminowane się wirusy typu koronawirus, w czasie 10 minut jeszcze bardziej niebezpieczne wirusy.

 

 

 

Urządzenie Li.Lac zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa i dużą skuteczność.

Wysoką skuteczność Li.Lac potwierdzają, po pierwsze, wyniki badań certyfikowanego laboratorium Opsytec Dr. Gröbel, wskazując na prawie 100% skuteczność urządzenia Li.Lac (99,99%). Po drugie pozytywną opinię w temacie eliminacji wirusów za pomocą promianiowania UV-C można znaleźć na stronach CDC i WHO oraz różnych laboratoriów medycznych.

Urządzenie Li.Lac nie wpływa na starzenie się mikrofonów

Producent Li.Lac zapewnia również, że efekt starzenia się mikrofonów spowodowany dezynfekcją UV-C  jest pomijalny w porównaniu z normalnym starzeniem się mikrofonów, na skutek normalnego użytkowania, w czasie uderzeń mechanicznych, brudu, wilgoci czy innych metod dezyfekcji.

Przeprowadzono szereg testów, których wyniki dla kilku najpopularniejszych typów mikrofonów, po 500, 1000 i 1500 cyklach w dezynfekcji można znaleźć na stronie internetowej producenta Long UV-C Exposure Test Results – Li.LAC (lilac.works).

Urządzenie Li.Lac od maja 2021 roku wykorzystywane jest w trakcie naszych realizacji.  UP Stage – firma zajmująca się w obrębie TSE Grupa, wynajęciem i kompleksową obsługą systemów nagłośnieniowych, zakupiła je i proponuje w trakcie wszystkich realizacji.

Po więcej informacji na temat urządzenia i dezynfekacji mikrofonów za pomocą promieniowania UV-C zapraszamy do kontaktu pod adresem e-mail: basek@tse.com.pl